Ветеран назвав головну проблему ЗСУ

Ветеран назвав головну проблему ЗСУ

Головною проблемою у Збройних силах України нині є брак людей.

Адже союзники дають озброєння, однак – не солдатів. Про це у коментарі Суспільному розповів ветеран російсько-української війни, кавалер ордена Богдана Хмельницького Роман Семчишин.

“Без війська, без вояків виграти цю війну нам буде складно. Основною проблемою є недоформовані підрозділи. Є ситуації, коли в екіпажі, в якому мають бути три особи, воює одна. Це впливає на результат битви та на настрій цивільного суспільства”, – Семчишин.

За його словами, ще одним з чинників, які впливають на настрої військових, є інформація, яку вони беруть із соціальних мереж.

“Мене непокоїть настрій українців, які через інтернет токсичними помиями боляче б’ють по вояках. Вояки воюють, тримають фронт. А в тилу у головах цивільних українців коїться бозна-що. Мобілізації українському суспільству бракує. І оці російські штампи, бруд, болото, яке піднялося, непокоять нас більше, ніж труднощі, які доводиться долати воякові”, – сказав ветеран.

Він також прокоментував чутки про те, що деяким військовослужбовцям в певні періоди служби виплачують всього 600 гривень на місяць.

“Я пробув у війську 27 місяців. Увесь цей час я отримував платню. Найменше це було 27 тисяч у місяць. Якщо бойові дії то 127 тисяч на місяць. І таких як я є сотні тисяч, які нікому не повідомляють і не хваляться цим. Якщо ж, не дай Боже, людина хворіє чи поранена і є період, коли вона вже не виконує свої обов’язки, але ще й не пройшла ВЛК, тоді вона отримує 600. Це триває недовго – до місяця. І зроблено це для того, щоби стимулювати людину пройти ВЛК та отримати виплати, або повернутися у стрій, або демобілізуватися. Тобто, про те, що людина отримує 600 гривень – крику на всю країну. А те, що щомісяця по 50 тисяч, то сидять тихенько і нікому нічого не каже”, – розповів Семчишин.

Він також висловися про закиди, нібито у ЗСУ воює лише третина бійців. Такі заяви він назвав примітивним розумінням. За словами військового, зі своїх 27 місяців на війні він третину часу виконував бойові завдання – тобто був на передовій. В інший період міг займатись іншими завданнями.

“І так – більшість. Або ж про нашу 125 бригаду. Вона якийсь період була в жорстких боях в районі Лиману. А потім їх відвели під Харків. Вважалося, що вони перебувають в тилу. А тут ворог здійснив напад на Харків. І знов вони опинилися в центрі подій”, – розповів ветеран.

Вже близько 1,5 млн військовозобов’язаних українців оновили свої облікові дані онлайн, у ТЦК чи ЦНАПи. Найчастіше українці користувалися застосунком “Резерв+”, повідомили у Міноборони.

З 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Один з головних нововведень за оновленим законодавством є уточнення облікових даних військовозобов’язаних.