На свято Вознесіння Господнє варто просити про здоров’я близьких, про мир та спокій, а також про прощення гріхів та допомогу в справах.
Можна також попросити прощення в тих, з ким ви в сварці, та дати милостиню нужденним. Вважається, що Господь вислуховує прохання в цей день.
Що варто просити – розповість Gazeta.ua:
Здоров’я:
Молитися за здоров’я своїх близьких, рідних та знайомих.
Мир та спокій:
Бажати миру та спокою вдома та в світі.
Прощення гріхів:
Просити прощення за свої помилки та гріхи.
Допомоги в справах:
Просити Божої допомоги в різних життєвих ситуаціях.
Щирі бажання:
Молитися про здійснення чистих та добрих бажань, не просячи матеріальних благ.
Вибачення:
Перепросити всіх, з ким ви у сварці, та дати милостиню нужденним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Релігійні свята червня: що відзначаємо у перший місяць літа, крім Трійці
Молитви в день Вознесіння Господнє
Боже, Твій Син сьогодні на очах апостолів вознісся на небо. Зроби, щоб ми, згідно з обітницею, удостоїлися Його присутності з нами на землі та життя вічного з Ним у небі. Який з тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Боже, на віки віків. Амінь.
***
Всемогутній Боже, Син Твій Єдинородний, наш Господь Ісус Христос, вознісся на небеса. Дай, щоб ми також возносилися в серці й розумі та постійно перебували там із Ним, Господом, Який живе і царює з Тобою і Святим Духом, один Бог, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.
Світле свято Вознесіння Господнє нагадує про завершення земного шляху Ісуса Христа та Його вознесіння на Небо. Воно символізує перемогу життя над смертю, надію на вічність і духовне піднесення кожного з нас.
Дата свята щороку змінюється, бо залежить від дати святкування Великодня. Цьогоріч відзначаємо 29 травня.
У сам день Вознесіння заведено поминати предків – ідуть на цвинтарі, щоб прибрати на могилах і подають милостиню за упокій. В народі ходить повір’я, що Ісус цього дня під виглядом жебрака ходить землею, тож відмовляти у свято не годиться, а от щедрість заохочується.