ВРП прийняла відставку шістьох суддів, включно із суддею Верховного Суду

ВРП прийняла відставку шістьох суддів, включно із суддею Верховного Суду

Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила шістьох суддів, включно із суддею Верховного Суду, у зв’язку з поданими ними заявами про відставку.

Як повідомляється на сайті ВРП, у вівторок розглянуто матеріали про звільнення суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку. “ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку шістьох суддів”, – йдеться в повідомленні.

Звільнено Ганну Білик з посади судді Броварського міськрайонного суду Київської області, Оксану Линник з посади судді Тростянецького районного суду Сумської області, Галину Лабань з посади судді Хмельницького окружного адміністративного суду. Також звільнено суддю Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Миколу Гусака, суддю Донецького апеляційного суду Світлану Савкову та суддю Чернівецького апеляційного суду Онуфрія Колотила.

“Таким чином з початку 2021 року за загальними обставинами звільнено 118 суддів: 116 – у зв’язку з поданням заяв про відставку, 2 – у зв’язку з поданням заяви за власним бажанням. За особливими обставинами звільнено 7 суддів”, – уточнює ВРП.

Раніше з коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” голова Верховного Суду Валентина Данішевська допустила, що збільшення кількості заяв суддів про звільнення може бути пов’язане з побоюваннями щодо припинення роботи ВРП. “Безумовно, у кожного судді є своя причина для звільнення. Водночас цілком ймовірно, що збільшення кількості поданих заяв останнім часом пов’язано з побоюваннями суддів щодо можливого припинення роботи Вищої ради правосуддя”, – сказала вона.

Данішевська пояснила, що в разі припинення роботи ВРП “робота судової системи буде паралізована, а всі процеси призначення, переведення та звільнення суддів – заблоковані”.

Голова суду нагадала, що вже протягом двох років не працює Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) – “головний кадровий орган судової системи”. “Судді пам’ятають 2014 і 2015 роки, коли ВККС та Вищий ради правосуддя були зупинені і не працювали 9 і 15 місяців відповідно. Тому навіть найменше побоювання повторення такої ситуації призводить до передчасної відставки суддів”, – резюмувала Данішевська.