Втрати Росії у травні побили всі рекорди

Втрати Росії у травні побили всі рекорди

Втрати Росії в травні фактично перевищили можливості ВПК ворога їх компенсувати.

Минулого місяця росіяни провели “рейдову” операцію на Харківщині, що призвело до стрімкого зростання втрат окупаційних військ та встановлення цілої низки абсолютних рекордів. Їх оцінив військовий експерт Олександр Коваленко, передає “Інформаційний спротив”.

“Армія РФ втратила рекордну кількість людей – 38 940. Це абсолютний рекордний показник втрат особового складу ворога за весь час повномасштабного вторгнення. Попередній рекордний показник був зафіксований у грудні 2023-го. Тоді окупанти втратили 29 970 осіб. У травні ця фаза війни на виснаження себе виявила найяскравішим чином, але зазначу – це ще не межа”, – сказав він.

У травні росіяни втратили 428 танків – це другий результат втрат за весь період повномасштабної війни.

“Військово-промисловий комплекс Росії має можливість у середньому в місяць відправляти в зону бойових дій 350-400 основних бойових танків. Це переважно відновлені та по можливості модернізовані після зберігання танки, а також пошкоджені в боях і що пройшли після цього ремонт”, – йдеться в повідомленні.

Втрати ББМ попереднього місяця у травні становили 880 одиниць, це також другий показник втрат за весь період повномасштабної війни. Ще один рекорд щодо втрати російської техніки – 1 160.

“Це абсолютний рекорд за весь період повномасштабної війни, і причиною цього стало поповнення боєкомплекту ЗСУ артилерійськими боєприпасами та поновлення контрбатарейної боротьби”, – зазначив Коваленко.

За травень показник знищених реактивних систем залпового вогню у окупантів становить 35.

“Настільки низький показник тримається з грудня 2023 року і зумовлений тим, що РСЗВ через їхню невелику кількість у військах порівняно зі ствольною артилерією намагаються тримати на граничному віддаленні від лінії зіткнення, що й ускладнює знищення цієї компоненти”, – поянили в повідомленні.

Також росіяни втратили 35 систем протиповітряної оборони. Це також середньостатистичний показник втрат у даній компоненті, і обумовлений він стабільним і рутинним процесом полювання та ліквідації систем ППО.

Бло збито дев’ять російських бойових літаків. Лише на аеродромі “Бельбек” були верифіковані втрати щонайменше двох МіГ-31БМ та по одному МіГ-29 та Су-27.

“Якщо ж говорити про збиті літаки, то це були переважно штурмовики Су-25, що виводить такий показник знищення штурмової авіації РФ на рівень жовтня 2023-го. За втратами спецтехніки російські окупаційні війська в травні також зайняли другу позицію з показником – 201. Фактично від початку 2024 року втрати у цій категорії у РОВ зберігають високі показники з рекордом, встановленим у березні, – 215 одиниць”, – додає експерт.

Загальні бойові втрати російських окупантів на 3 червня склали 511 130 осіб. Протягом минулої доби знищено ще 1270 загарбників, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.