Радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц опинився в центрі гучного скандалу через помилку при створенні групового чату в Signal. Він визнав свою відповідальність за інцидент, що призвів до витоку інформації.
Про це повідомляє CNN.
“Я беру на себе повну відповідальність. Це я створив групу. Моє завдання – забезпечувати координацію”, – заявив Волц.
За словами Волца, номер Голдберга, ймовірно, був збережений під іншим іменем, через що помилка залишилася непоміченою:
“Бувало у вас таке, що в телефоні ім’я одне, а номер зовсім інший? От і в мене так сталося. Я навіть не бачив, що цей лузер у чаті”.
Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг, якого випадково додали до чату, є відомим критиком Дональда Трампа. Волц не приховував своєї неприязні до журналіста та спробував пояснити, як його контакт опинився у списку.
Він додав, що триває розслідування: інцидент міг бути технічною помилкою або навмисною дією. Сам Волц запевняє, що особисто ніколи не зустрічав Голдберга.
Радник не уточнив, кого саме мав намір додати до чату, але наголосив, що ця людина так і не приєдналася до групи. Він також висловив підтримку міністру оборони Піту Гегсету, який фігурує в цій історії.
Попри скандал, Волц стверджує, що в груповому чаті не обговорювали секретну інформацію. Водночас він висловив невдоволення тим, що Голдберг опублікував скріншоти переписки.
Главного редактора американского издания The Atlantic Джеффри Голдберга случайно добавили в закрытый чат американских чиновников, где обсуждали планы ударов США по Йемену. Всего в чате было 18 человек.