Як швидко позбутися плям від червоного вина

Плями від червоного вина можуть принести чимало клопоту Вивести їх вкрай важко, але можливо, якщо знати кілька способів.

Поради щодо виведення плям від червоного вина з різних видів тканин зібрала Gazeta.ua.

Як вивести плями від червоного вина з атласу, оксамиту або бавовни

Якщо вином забруднили атлас, оксамит або бавовну, найголовніше швидко відреагувати. Насамперед потрібно промити пляму теплою водою. Не слід терти пляму при полосканні, щоб випадково не збільшити її. Для делікатних тканин найкраще використовувати картопляний крохмаль, що володіє відбілюючими властивостями. Місце потрібно посипати крохмалем і розбавити його водою, використовуючи м’яку ганчірку. Потім одяг потрібно випрати пральній машині на програмі ручного прання при температурі не більше 30 градусів.

Якщо вино пролилося на бавовняну блузку, сорочку або джинсові штани

У таких випадках можна обробити пляму харчовою содою і зробити те ж, що і з крохмалем. Також непогано посипати вологу пляму від вина сіллю, яка відмінно вбирає вологу. А кілька крапель лимонного соку допоможуть солі позбутися червоної плями. Якщо ж діяти потрібно швидко, а цих продуктів немає під рукою, може допомогти шампанське або біле вино. Потрібно акуратно вилити алкоголь тільки на місце з плямою, щоб не утворилися нові на чистій ділянці тканини. А вдома слід випрати одяг як зазвичай, щоб раз і назавжди видалити пляму червоного вина.

Як видалити плями від червоного вина з білої тканини

Найголовніше не дати плямі висохнути, оскільки тоді видалити її буде набагато складніше. Якщо вдома немає спеціального засобу для відбілювання плям, можна самостійно приготувати ефективну суміш. Так, можна приготувати розчин перекису водню і рідини для миття посуду, потім злегка потерти червону пляму. У випадку винних плям на білих тканинах підійде також харчова сода, яка впорається навіть із засохлими плямами. Підійде також піна для гоління. Її слід нанеси на пляму і почекай близько 20 хвилин, потім сполоснути блузку або інший одяг. Важливо після такої обробки помістити виріб в пральну машину і випрати його при низькій температурі.

Килим ‒ елемент інтер’єру, який чи не найбільше брудниться у помешканні. Брудна підлогу та інші поверхні відчистити від пилу й бруду значно легше, ніж килим.

Навіть пилососом привести килим до ідеального стану майже неможливо. Але є кілька способів, які суттєво полегшують цю роботу