Захід підтримає українську економіку. У війні на виснаження це вкрай важливо – посол Канади в Україні

Захід підтримає українську економіку. У війні на виснаження це вкрай важливо – посол Канади в Україні

У війні на виснаження, яка ведеться Росією в Україні, важливе значення має підтримка країнами Групи семи української економіки.

Про це заявила посол Канади в Україні Наталка Цмоць під час спеціальної події Київського безпекового форуму, заснованого Фондом “Відкрий Україну”.

“Удари по енергетичній інфраструктурі робляться з метою дестабілізації економіки України. І наша підтримка України має означати підтримку української економіки, її стабілізацію і зростання. І чим більше ми будемо інтегрувати українську економіку в Європу, Канаду та інші системи, тим потужнішими і сильнішими ми будемо”, – зазначила посол.

“Звичайно, перед нами дуже багато роботи, але якщо ми починаємо з позиції міжнародної єдності, то це правильний початок для того, щоб ізолювати Росію і її союзників”, – підкреслила вона.

Цмоць також наголосила, що ключовими умовами для переговорів з Росією країни Групи семи вважають гарантії поваги Росією територіальної цілісності України та виведення російських військ з української території.

“Важливо, що ми бачимо єдність не тільки в межах країн Групи семи, а вона поширюється і за її межі. І чим більше країн будуть об’єднані умовами для початку переговорів, тим сильнішою буде ця позиція”, – зазначила посол.

15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн і вісім світових організацій.

Під спільним комюніке саміту підписалися 78 країн і чотири міжнародні організації.