Зеленський висловився про “мирний саміт” Китаю

Головна Сторінка » Зеленський висловився про “мирний саміт” Китаю

Україна відкидає альтернативний “мирний саміт” Китаю.

Якщо Пекін продовжить підтримувати окупантів, то війна Росії проти України буде йти довше. Президент Володимир Зеленський сказав про це під час спілкування зі ЗМІ на конференції “Діалог Шангрі-Ла” у Сінгапурі.

Він наголосив, що Україна без позитиву сприймає відмову Китаю взяти участь у саміті.

“При всій повазі до будь-якої країни, але ні Китай, ні Бразилія, ні будь-хто не орієнтується до кінця, що принесла Росія цією війною на територію нашої держави. Я бажаю всім країнам миру, щоб ні в кого не було втрат, масованих могил, жертв тощо. Але це українці загинули, це росіяни ґвалтували наших людей, наших жінок, вкрали десятки тисяч наших дітей. Ніхто не має права розказувати нам, як повинна закінчитися ця війна”, – заявив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шантаж та погрози: Зеленський розповів про спроби РФ зірвати Глобальний саміт миру

Він додав, що продовження війни – це погано для всього світу. Президент сказав, що Пекін допустив стратегічну помилку, підтримуючи Москву.

“Не можна казати, що ми базуємося на підтримці територіальній цілісності і суверенітету України і при цьому підтримувати країну, яка порушує саме всі засади і принципи Статуту ООН”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що це нормально не підтримувати саміт миру, але зривати його – означає підтримку війни.

“Можна не допомагати Україні, цивілізованому світу закінчити війну. Але мені здається, зривати саміт миру, робити кроки на те, щоб послаблення було рівня присутності лідерів, робити все, щоб деякі лідери не доїхали до саміту миру, тиснути на них – це вже точно не наближає мир, і це не тільки підтримка Росії, це фактично підтримка війни”, – додав президент.

Президент Володимир Зеленський зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном на полях Азійського саміту з питань безпеки “Діалог Шангрі-Ла”.

Говорили про оборонні потреби України, посилення системи ППО, коаліцію F-16 та підготовку двосторонньої безпекової угоди.