Україна будує оборонні споруди, які будуть розташовані вздовж російського кордону та на східному Донбасі. В споруди інвестують майже $500 млн.
Ймовірно, це ще більше ускладнить для Росії прогрес у її просуванні, пише кореспондент Business Insider Шинед Бейкер.
“Проблема Росії в тому, що в цій війні важче атакувати територію, ніж захищати її. Росія вже зазнала труднощів зі своїм просуванням, і ці укріплення, ймовірно, зроблять її цілі ще важчими”, – каже експерт.
Військовий аналітик з британського Університету Бата Патрік Бері зазначив, що оборона була легшою, оскільки обидві країни мали однакову зброю. Хоча все могло б бути по-іншому, якби було задіяно більше зброї НАТО, зазначив він.
“Додаткові укріплення ускладнять Росією прийняття рішень. Без глибокої української оборони Росія могла б просуватися вперед після захоплення певного місця. Але сильніша оборонна лінія зупиняє це, обмежуючи, куди вона може йти навіть після успіху. Ймовірно, це змусить Росію сумніватися, як просуватися вперед, щоб захопити територію”, – каже експерт.
Україна, схоже, не відмовляється від наступу. Метою Києва, ймовірно, є “активна оборона”, де вона все ще атакує, утримуючи оборонні лінії, шукаючи слабкі місця Росії, зазначив ще один експерт видання.
Україні у питанні війни з Росією необхідно зосередити зусилля на трьох головних цілях у 2024 році.
Вони стосуються забезпечення захисників і не лише, написав головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.
– Створення системи забезпечення Збройних сил високотехнологічними засобами.
– Впровадження нової філософії підготовки та ведення бойових дій, яка враховує обмеження в засобах та способах їх застосування.
– Якнайшвидше опановувати нові бойові можливості.
За його словами, Україна вже володіє можливостями для знищення ворога і забезпечення існування державності.