Акредитація журналістів в Україні під час воєнного стану тепер буде діяти 12 місяців, замість попередніх шести. Зміни, затверджені головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним, спростять доступ журналістів у “жовту” зону.
Завдяки нововведенням, акредитовані медійники зможуть працювати без супроводу в громадських місцях у “жовтій” зоні, де є вільний доступ цивільного населення, у межах маршруту, погодженого командувачем (командиром) угруповання військ. Дозвіл на роботу можна отримати на підставі заяви, яку розглядатимуть протягом трьох календарних днів.
Однак, робота журналістів у “червоній” зоні можлива лише в супроводі відповідних посадових осіб і як виняток, “з метою об’єктивного інформування населення та світової спільноти про воєнні злочини, які вчиняються Російською Федерацією”, за клопотанням Міністерства оборони України або Генерального штабу Збройних Сил України.
Журналісти, працюючи в “червоній” зоні, зобов’язані надати зібрані фото- та відеоматеріали на перевірку щодо наявності інформації з обмеженим доступом та погодити їх поширення та оприлюднення з відповідальною посадовою особою.
Важливим аспектом є те, що Збройні сили України та інші складові сил оборони не несуть відповідальності за безпеку, життя та здоров’я журналістів, тому за це особисто відповідає акредитований представник медіа.
Ці зміни в акредитації мають на меті полегшити роботу журналістів у зонах ведення бойових дій, забезпечуючи при цьому їхню безпеку та відповідальність за розповсюдження інформації.