Цинічна хитрість: ЗСУ попередили про російську загрозу з Чорного моря

Цинічна хитрість: ЗСУ попередили про російську загрозу з Чорного моря

Збройними силами України у Чорному морі зафіксовано шість російських ракетоносіїв, зокрема два з них є підводними.

Це вказує на те, що загальний залп ворожих ракет може сягати 40 “Калібрів”, заявила керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Можна говорити як про небезпеку поодиноких ракетних ударів, так і про підготовку до масованого ракетного удару”, сказала вона.

Водночас у Росії є так звана ракетобезпечна зона, додала Гуменюк.

“Вони усвідомлюють, що є зони ураження нашою зброєю, і туди ані руш. Тому вони тримаються за мисом Тарханкут в напрямку Новоросійська, щоб за відповідних погодних умов зайти у пункти базування. Але вони й не наближаються за відстань, з якої можуть бути уражені нами”, ідеться у повідомленні.

Проте, навіть перебуваючи у такій “безпековій зоні”, зауважила Гуменюк, росіяни здатні завдавати ураження по всій території України тими “Калібрами”, якими споряджені.

“Калібр” ‒ це російська крилата ракета. Її перевага в тому, що летить по звивистій траєкторії, є можливість задавати їй довільний курс. Змінювати траєкторію ракета може в будь-який момент. Вона летить, огинаючи рельєф місцевості. Тобто якщо є перешкода, то вона піднімається, якщо є низина опускається. Це створює труднощі для ППО. Сучасні ракети цього типу призначені для ураження цілі з високою точністю. “Калібр” летить відносно повільно, що впливає на час перехоплення. Ця ракета за хвилину пролітає 15 кілометрів. На висоті 100 м зенітно-ракетний комплекс може побачити її в середньому на дальності 30 км.

Востаннє Росія атакувала Україну іранськими бойовими дронами-камікадзе типу Shahed 2 січня, і на це є одразу низка причин.

Керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк пояснила, чому зникли атаки іранських дронів. Зокрема, на це вплинула відсутність якісно навчених інспекторів, здатних запускати такі дрони.