Будь-яка сварка може перерости у затяжний конфлікт: головні заборони у Матвіїв день

16 листопада віряни вшановують апостола Левія Матвія, автора Євангелія від Матвія.

Левій Матвій був одним із дванадцяти учнів Ісуса Христа. Відомо, що майбутній апостол народився в заможній сім’ї і був митарем – людиною, яка збирала мито.

Після зустрічі з Ісусом Христом його життя кардинально змінилося: він прийняв християнство, роздав своє майно жебракам і став проповідувати разом з Ісусом. Після страти Христа, апостол Матвій написав перше канонічне Євангеліє – Євангеліє від Матвія.

Загинув апостол Левій Матвій від рук ідолопоклонників – його стратили за відмову поклонятися ідолам. Тіло апостола поклали в залізну труну і кинули у воду. Коли його вдалося дістати з води, то мощі апостола виявилися недоторканими водою. Нині святі мощі перебувають у кафедральному соборі італійського міста Салерно.

Прикмети

снігу ще немає – наступний рік буде неврожайним;

зірки яскраві на небі – до похолодання;

іній зранку – буде потепління;

заморозки вранці – до холоднечі та хуртовини;

хмари низько пливуть – до морозу.

У народному календарі – Матвіїв день. За старих часів вірили, якщо цього дня дме сильний вітер, то хуртовини будуть до самого Миколая.

Що не можна робити

ревнувати, злитися, ображатися – будь-які дрібні сварки можуть перерости в затяжний конфлікт;

заздрити;

відмовляти в допомозі.

Цього дня слід остерігатися вдягнути що-небудь навиворіт, а також ходити в одному капці, шкарпетці.

Не одягали також речей червоного кольору. Вважали, що це до розставання з коханою людиною.

Також остерігалися перераховувати дрібні гроші – весь рік буде фінансово важким.

Що можна робити

На другий день Різдвяного посту можна піти до храму. У святого Матвія просять допомоги у фінансових справах. Він вважається покровителем усіх, хто має справу з фінансами і творчістю. Дає натхнення письменникам і журналістам. Також вважається, що апостол захищає від спокус і зміцнює віру в людей.

16 листопада вважається також і гостьовим днем. Заведено ходити одне до одного в гості та влаштовувати сімейні застілля, але ставити на стіл пісну їжу. Цього дня дозволяється їсти гарячу їжу з маслом і рибу.

15 листопада за новим церковним календарем ПЦУ розпочався Різдвяний піст або Пилипівка. Він триває 40 днів і закінчиться перед Різдвом, 24 грудня. З переходом на новоюліанський календар Різдво в Україні відзначатимуть 25 грудня.

У Різдвяний піст дотримуються суворих правил харчування. Це повне виключення з раціону м’яса, яєць та молочних продуктів. Водночас від дня тижня залежить, що можна їсти на Різдвяний піст.По середах і п’ятницях протягом Різдвяного посту дотримуються сухоїдіння, що означає вживання тільки неперероблених продуктів, які не пройшли термічної обробки.