Багато хто з нас любить картоплю – варену, запечену чи навіть смажену.
Але є спосіб зробити її більш кориснішою для здоров’я. Секрет полягає у тому, щоб після приготування дати картоплі охолонути, каже дієтолог Світлана Фус.
У чому користь охолодженої картоплі
Коли ми охолоджуємо приготовану картоплю, частина звичайного крохмалю перетворюється на так званий резистентний крохмаль (стійкий крохмаль). Цей тип крохмалю не перетравлюється у верхніх відділах травного тракту, а проходить до товстого кишківника, де він стає їжею для корисних бактерій.
Переваги резистентного крохмалю
Поліпшення роботи кишківника. Резистентний крохмаль діє як пребіотик, сприяючи росту корисної мікрофлори. Це може зменшувати запалення і покращувати травлення.
Регулювання рівня цукру в крові. Він уповільнює всмоктування глюкози, допомагаючи уникати різких коливань рівня цукру.
Підтримка здорової ваги. Такий крохмаль дає довге відчуття ситості, а його калорійність менша, ніж у звичайного крохмалю.
Зниження ризику запальних процесів. Завдяки ферментації резистентного крохмалю виділяються коротколанцюгові жирні кислоти, які корисні для здоров’я кишківника.
Вечеря – це час для легких та збалансованих страв, які не перевантажують шлунок і сприяють гарному сну. Проте деякі гарніри можуть стати справжніми ворогами вашого вечірнього раціону.
Смажену картоплю полюбляють багато українців, а дехто їсть мало не по кілька разів на тиждень. Вона може призвести до набору ваги і проблем з серцево-судинною системою. Вживання занадто великої кількості картоплі, особливо смаженої у фритюрі або з додаванням жиру та солі, може спричинити побічні ефекти, такі як підвищення рівня цукру в крові та артеріального тиску.