Ціни на нафту знижуються на тлі загострення торгової війни між США та Китаєм

Ціни на нафту продовжують знижуватися на тлі загострення напруженості між США та Китаєм – двома найбільшими економіками світу.

Про це пише Reuters.

Вартість Brent опустилася до $64,47 за барель, тоді як WTI знизилася до $61,23. З початку місяця обидва сорти нафти втратили близько $10 за барель.

Зниження цін пов’язане з побоюваннями щодо сповільнення темпів зростання глобальної економіки та зменшення попиту на нафту. Аналітики Goldman Sachs очікують, що у 2025 році середня ціна Brent становитиме $63, а WTI – $59. У 2026 році прогнозується подальше зниження – до $58 за Brent і $55 за WTI.

Попит на нафту у світі, згідно з прогнозами, у четвертому кварталі 2025 року зросте лише на 300 тис. барелів на добу у річному вимірі.

Минулої п’ятниці Китай запровадив нові мита на американські товари, підвищивши їх до 125% у відповідь на чергові дії Дональда Трампа. Хоча США у суботу зробили деякі винятки для електроніки, вже наступного дня міністр торгівлі Говард Лутнік повідомив, що нові мита торкнуться й окремих технологічних товарів з Китаю, зокрема напівпровідників, протягом двох місяців.

У звіті Moody’s Analytics йдеться, що економіка Китаю “не готова до тривалої торговельної війни”: споживчі ціни знижуються другий місяць поспіль, а ціни виробників упали на 30%.

На тлі зниження попиту минулого тижня американські енергетичні компанії скоротили кількість нафтових бурових установок найбільше з червня 2023 року.

Крім того, США розглядають можливість повного припинення експорту іранської нафти як засіб тиску на Тегеран у зв’язку з його ядерною програмою. У суботу відбулися “позитивні” переговори між Іраном і США в Омані, сторони домовилися про наступну зустріч для обговорення шляхів деескалації.

Вперше за десять місяців вартість російської нафти Urals опустилася нижче $50 за барель на тлі глобального падіння цін на нафту та фондових ринків. Це на $20 нижче за закладену в бюджет Росії цифру.

9 квітня, Urals із відвантаженням із порту Приморська продавали по $47,54 за барель, а в Новоросійську – по $48,39.