Проблема форсування річок, яка переслідує російську армію від початку повномасштабного вторгнення, знову стає критичним фактором.
Цього разу вона підриває успішність літнього наступу РФ. Про це йдеться в аналітичному матеріалі Forbes.
Автор нагадує: ще у травні 2022 року українські захисники розгромили цілу батальйонно-тактичну групу РФ під час спроби переправи через Сіверський Донець. Тоді втрати росіян стали одним із найяскравіших провалів на ранньому етапі війни. Попри певні спроби покращити логістику та інженерну підготовку, здатність перетинати водні рубежі залишається для російської армії болючою точкою.
Яскравий приклад – ситуація з Дніпром. Саме ця річка у 2022 році стала вирішальним бар’єром, що змусив росіян відступити з Херсона. Вона ж залишається основною причиною, чому РФ досі не може повернути місто під контроль, попри близькість своїх позицій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія стягує 160 тис. військових: готується великий наступ – CNN
Не менш складним випробуванням для загарбників стала річка Оскіл на Харківщині. Цей водний рубіж довгий час стримував просування окупантів у напрямку Куп’янська. І хоча російські війська змогли створити певний плацдарм на західному березі, це далося їм ціною значних втрат.
Як підкреслює Forbes, у липні РФ знову зазнала невдачі: спроба звести понтонний міст через Оскіл провалилася. Деякі підрозділи змогли переправитись, але відсутність інженерно надійного мосту унеможливила перекидання бронетехніки, що серйозно обмежує наступальні можливості росіян на цьому напрямку.
“Забезпечення угруповань на лівому березі без стаціонарних переправ означає постійні ризики та втрати”, – зазначає видання. Це ускладнює не лише просування, але й постачання, ротацію та евакуацію поранених.
Forbes наголошує, незважаючи на технологічний прогрес і спроби адаптації до умов сучасної війни, стара проблема залишається невирішеною. Подолання річок – одна з найнебезпечніших та найскладніших військових операцій, і Росія продовжує терпіти тут поразки.
“Традиційні виклики, зокрема річкові переправи, досі визначають контури бойових дій. Повторні невдалі спроби їх подолання обертаються втратами і стають ключовою перепоною для реалізації планів російського командування”, – резюмує видання.
Раніше розвідка повідомляла, що упродовж найближчих днів або тижнів Росія може перейти до масштабного літнього наступу, стягнувши до лінії фронту близько 160 тис. військових.
Зазначається, що Кремль може скористатися 50-денним вікном, яке, на думку експертів, утворилося перед можливим запровадженням нових санкцій з боку США.
Аналітики вказують, що за останні тижні російські сили укріпили позиції на Покровському, Куп’янському та Костянтинівському напрямках, що може свідчити про підготовку до активних бойових дій.