“Лютий. Рік незламності” ‒ Зеленський звернувся до України і світу в річницю війни

Головна Сторінка » “Лютий. Рік незламності” ‒ Зеленський звернувся до України і світу в річницю війни

Президент Володимир Зеленський вранці 24 лютого звернуся до України та світу.

Звернення присвятив річниці повномасштабного російського вторгнення, повідомляє Gazeta.ua.

Він, зокрема, нагадав, що рік тому цього ж ранку звернувся до народу з короткою заявою тривалістю всього 67 секунд. У ній президент повідомив, що Росія почала проти України повномасштабну війну, та заявив, що Україна сильна й готова до всього.

“Ми не підняли білий прапор, а стали боронити синьо-жовтий. Не злякались, не зламались, не здались”, ‒ каже Зеленський.

Він нагадав, як Україна билась і “вигризала” кожну добу, вистояла другий, тертій та всі подальші дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Рік сліз” у роковини війни з Росією Зеленський показав щемливе відео

“Сьогодні стоїмо рівно один рік і досі знаємо: за кожне завтра треба битися. Я дякую всім, завдяки кому триває наш опір. Це всі наші захисники та захисниці, Збройні сили України, Сухопутні війська, наша піхота і танкісти, повітряні і Військово-морські сили, артилерія, ППО, десантники, розвідники, прикордонники, ССО, СБУ, Нацгвардія, поліція, ТРО, всі наші сили безпеки та оборони. Завдяки вам стоїть Україна і ми витримали лютий місяць і лютий початок війни. А далі була весна. Нові атаки, нові рани, новий біль”, ‒ сказав президент.

За його словами, світ змінив своє сприйняття України. Адже вона не впала за три доби. Натомість зупинила другу армію світу.

“Ми зазнавали нових ударів щодня, дізнавалися про нові трагедії щодня, але витримали завдяки тим, хто викладався на повну щодня. Заради інших”, каже Зеленський.

Президент висловив впевненість у перемозі України а також звернувся до українців, які поки перебувають в окупації.

“Україна не залишила вас, не забула про вас, не відмовилася від вас. Так чи інакше ми звільнимо всі наші землі. Ми зробимо все, щоб Україна повернулась. А всім, хто зараз вимушено перебуває за кордоном: ми зробимо все, щоб ви повернулися до України. Щоб це стало можливим. Ми будемо боротись і повертати кожного нашого поленого. І лише це все разом буде перемогою. Ми бачимо її навіть у темряві. Попри постійні масовані ракетні удари й відключення електроенергії. Ми бачимо світло цієї перемоги”, наголосив Зеленський.

У п’ятницю, 24 лютого, рівно рік повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. З нагоди цієї трагічної дати, у світі заплановані низка акцій на підтримку України та її народу.

Зокрема, у столиці Японії Токіо. Там ранок розпочався з мітингу та молебні. Учасники акції тримали національну символіку України та закликали до припинення війни.