Моніторингові пабліки, які повідомляють про ті чи інші види повітряних загроз під час оголошення тривог, здебільшого дають правдиві дані.
Це можна назвати технічною можливістю інтформувати населення під час повітряних тривог, в ефірі телемарафону сказав речник Повітряних сил Юрій Ігнат, пише Gazeta.ua.
Але він також попосив все одно довіряти офіційним джерелам.
“Коли є інформація про застосування балістичного озброєння, ракетна небезпека може оголошуватись превентивно, коли дійсно є така інформація від розвідки. Але коли такої інформації немає, то від старту балістичної ракети з відстані 100-200 км до місця, куди вона має влучити, лічені хвилини”, сказав Ігнат.
Він також повідомив, що Повітряні сили кілька місяців тому просили пабліки не викладати місця перебування цілей і канали дослухались.
Після цього Ігнат не бачив в таких Telegram-каналах повідомлень, де відтворювалась би повітряна ситуація із зазначенням повітряних цілей, за якими можна було б зрозуміти слабкі місця української протиповітряної оборони.
“Усі зрозуміли, наскільки ця інформація є небезпечною для оприлюднення, особливо для ворога”, додав речник Повітряних сил.
Російські загарбники продовжують застосовувати тактику терору, намагаючись залякати населення України.
Знищувати ворожі дрони вночі значно важче. Це можна робити лише завдяки радіолокаційній прив’язці. Тому більшість атак безпілотниками росіяни здійснюють саме вночі, розповів Ігнат.