Відвантаження російської нафти на танкери в портах Чорного моря зупинилося після видачі Володимиром Путіним ФСБ повноважень узгоджувати вхід суден у порти.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Призупинення додасть невизначеності на нафтовому ринку Середземномор’я, який і так залишається нестабільним через нещодавній інцидент із забрудненням, що призвів до затримок із відвантаженням азербайджанської нафти сорту BTC з турецького порту Джейхан.
У понеділок Путін підписав закон, згідно з яким іноземні судна повинні отримувати дозвіл Федеральної служби безпеки (ФСБ) для доступу до російських портів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія порушує санкції, перевантажуючи нафту біля узбережжя ЄС – ГУР
Указ визначає, що дозвіл від портових адміністрацій на вхід іноземних суден має узгоджуватися з ФСБ – органом, який є правонаступником радянського КДБ. Нові правила набули чинності відразу після публікації указу в понеділок.
Експорт нафти сорту CPC Blend з терміналу в Росії в серпні планувався на рівні 1,66 млн бар. на добу, або близько 6,5 млн метричних тонн – майже без змін порівняно з липневим планом.
Очікується, що в липні обсяги експорту і транзиту нафти через Новоросійськ складуть приблизно 2,2 млн тонн, за словами галузевих джерел.
Вартість поставок російської сирої нафти в травні 2025 року досягла дворічного мінімуму.
Нафта марки Urals зараз продається приблизно по $52 за барр.
За даними відстеження танкерів, зібраними Bloomberg, середній обсяг поставок становив 3,39 млн бар. на день за чотири тижні до 25 травня. Валова вартість цих вантажів виявилася найнижчою з квітня 2023 року.