Росіяни вийшли на новий рівень пропаганди – Подоляк

Головна Сторінка » Росіяни вийшли на новий рівень пропаганди – Подоляк

Росіяни вийшли на зовсім інший рівень пропаганди

Окупанти почали працювати з такими темами, як: мобілізація, соціальні виплати, корупція. Використовують різні медійні майданчики, серед іншого і закордонні ЗМІ, заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону, пише Gazeta.ua.

“Ми бачимо певні зміни і по лінії фронту. Зміни у тактиці і стратегії росіян. Це не говорить, що вони щось краще стали робити. Але вони вчаться, щось беруть у нас. З точки зору інформаційної роботи вони теж вчаться”, – каже Подоляк.

Раніше росіяни робили ставку на безумні речі про “нацистів”, про те, що “ви маєте бути разом з Росією”, “ви будете щасливі лише з Росією”. Це не працює на території України, розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк зробив заяву про конфлікт між Зеленським і Залужним

Їхні психологи працюють, вони розуміють у якому психоемоційному стані знаходиться Україна.

“Є певна депресія, враховуючи практично два роки війни. Накопичені питання є, нерозуміння, що буде завтра, післязавтра, хочеться, щоб це все закінчилося”, – каже Подоляк.

Росіяни тиснуть на певні психоемоційні питання.

“Партнери ваші не дають грошей”, “вам обіцяли, що війна швидко скінчиться, а вона не закінчується”, “партнери ваші призупиняють військову допомогу”. Це все не так, але люди не готові до фактчекінгу. І Росія це все масштабує”, – підсумував Подоляк.

Очікування швидкої перемоги остаточно витіснені у колективній свідомості українців залякуваннями про довгу війну. Дивним тут є не стільки сам факт зміни загального емоційного підйому нації на тотальне емоційне провалля – це якраз типова реакція на довготривалий стрес та нервову напругу. Дивує, що питання психологічного клімату в країні залишається поза увагою спеціалістів.

Всі продовжують навчати українців “дихати по квадрату”, протитревожним та антипанічним технікам. Але якщо не прибрати першоджерело подразнення, ситуація тільки погіршуватиметься. Адже емоційні гойдалки від жаху до жаху до ейфорії і назад є основою для підвищення агресії в суспільстві, яка в свою чергу призводить до появи таких явищ, як масова паніка, колективна депресія, втрата надії.