Ще мінімум півтора – два роки треба в такому форматі прожити: “слуги” не можуть налагодити роботу у Раді – ЗМІ

Ще мінімум півтора – два роки треба в такому форматі прожити: “слуги” не можуть налагодити роботу у Раді – ЗМІ

Керівництво фракції “Слуга народу” у березні збирало своїх депутатів, щоб об’єднати й налагодити роботу фракційного ядра.

Але ще не зрозуміло чи ці зустрічі мали успіх, пише “Українська правда”.

Голова фракції Давид Арахамія, віцеспікер Олександр Корнієнко та перший заступник голови фракції Андрій Мотовиловець почергово збирали підгрупи фракції. Запрошували і тих депутатів, які рідко з’являються у ВР. Керівництво вислуховувало кожного нардепа.

Один з депутатів сказав, що їм треба укласти якийсь новий “договір”, як їм “далі жити і працювати”.

“Всякі призначення, виїзди за кордон і так далі – це одне. Але головний підсумок цих зустрічей – це шок. Коли кажеш депутатам, що ще мінімум там півтора – два роки треба в такому форматі прожити, всіх кидає в піт”, – розповів він.

Додав, що “у чесних людей, які йшли працювати на країну, тупо закінчились заощадження і їм нема на що жити”.

“А в тих, хто йшов мутити, теж мотивації ніякої, бо зараз в Раді грошей немає. А тут ще ПЕПство, а тут ще ЗМІ тебе з усіх сторін мочать, і свої ж міністри чи губери витирають об тебе ноги. Мотивація не дуже”, – поскаржився нардеп.

Одразу кілька співрозмовників сказали, що після того, як усі виговорились, стало ще очевидніше, що потрібно шукати внутрішні угоди.

“Часом ці зустрічі переростають у те, що один одному тільки напихають матюків, але після них якось легше стає. І Давид такий розказчик, прям так накладає, що ти йому віриш. Хоча потім приходиш додому і думаєш: а що змінилось?” – каже один із співрозмовників.

Наприкінці 2023 року “Слуга народу” могла розраховувати на роботу фракційного ядра з 170-180 депутатів. Ці нардепи здебільшого стабільно приходять на засідання та готові голосувати командою.

У березні цього року це ядро стислося до 150 голосів.

Фракція “Слуги народу” близька до остаточної дезорганізації. Одразу кілька десятків нардепів висловлювали бажання скласти мандати, пише “Українська правда”. Основною причиною цього є відсутність мотивації.

Керівництво партії не може заохочувати депутатів до роботи, бо не здатне запропонувати жодних додаткових кар’єрних чи політичних перспектив.