У Чорнобильській зоні помітили шляхетних тварин: вражаючі фото

Головна Сторінка » У Чорнобильській зоні помітили шляхетних тварин: вражаючі фото

У Чорнобильській зоні відчуження показали світлини дорослих оленів і лосів, у яких уже встигли вирости роги.

Заповідник у Чорнобилі став раєм для розмноження парнокопитних, свідчать часті зустрічі з оленями у лісових масивах зони відчуження та неподалік ЧАЕС. Пресслужба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника опублікувала вражаючі фото у Facebook.

“Лише за один день, 24 травня, співробітники заповідника зустріли біля водойми-охолоджувача шістьох лосів та трьох оленів. Самці були з молодими рогами: в когось вже виросла розлога корона, а хтось тільки починає її відрощувати”, йдеться у повідомленні.

Олень має роги з великою кількістю відростків, які утворюють своєрідну корону на вершині рогу.

Щорічно у лютому-березні олені скидають роги. По скинутих рогах оленів можна визначити чисельність самців, їхню вікову структуру та селекційні особини, відстежити місця зимівлі, а також наперед спрогнозувати якісний стан поголів’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У зоні відчуження помітили рідкісного птаха

Шляхетний олень об’єднує в собі до 28 підвидів, представники яких відрізняються розмірами, вагою та забарвленням.

Повне відновлення рогів у тварин відбувається протягом березня-травня. Регенерація здійснюється шляхом швидкого зростання хрящоподібної тканини губки заповненої кровоносними судинами, покритих шкірою з короткою шерстю. Молоді роги у фазі росту називаються пантами. За одну добу в оленів виростає до 2 см “корони”.

У Чорнобильській зоні відчуження помітили табун коней Пржевальського.

Про це повідомили на сторінці Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Кінь Пржевальського підвид дикого коня, що мешкає в Азії та відноситься до вимираючих видів. У світі їх близько 2 тис. особин. Популяція походить від декількох тварин, відловлених на початку XX ст. у Джунгарії.