У космосі зафіксували раніше невідомий науці тип вибуху зірок

У стародавній галактиці вчені виявили надпотужний вибух, спричинений типом руйнування зірок, який давно передбачали, але ще ніколи не фіксували.

Коли потужна зірка наближається до закінчення свого життєвого циклу, вона проходить через низку стадій, пише Universe Today.

“Астрономи виявили гамма-спалах, який з’явився внаслідок зіткнення двох нейтронних зірок. Вони перебували в центрі галактики, на відстані в 3 млрд світлових років від Землі, де оберталися в переповненому зірками просторі недалеко від центральної надмасивної чорної діри”, йдеться у повідомленні.

Нейтронні зірки з’являються в результаті загибелі величезних зірок і є компактною сферою діаметром у кілька десятків кілометрів. Водночас вони мають масу Сонця. Тобто це щільні об’єкти.

“Що стосується гамма-спалахів, то це найпотужніші вибухи у всесвіті. Під час такого явища виділяється більше енергії, ніж під час інших відомих вибухових подій”, пише видання.

Гравітація величезної чорної діри може порушити орбіти зірок, які летять поруч. Це може призвести до їхнього зіткнення.

“Про те, що зірки можуть померти в такий спосіб у переповнених зірками регіонах космосу в центрах галактик, учені припускали вже приблизно 40 років. Але лише ми зараз знайшли підтвердження давньої теорії”, звітують автори дослідження.

Космічний телескоп Hubble зробив світлину трьох галактик, які мають зіштовхнутися, щоб згодом злитися в одну. Три галактики, які можна побачити в сузір’ї Волопаса, згодом зіллються в одну велику. Під час цього процесу спіральна структура галактик буде знищена через гравітаційну взаємодію.