В організації з міграції назвали причини для повернення українців під час війни

Головна Сторінка » В організації з міграції назвали причини для повернення українців під час війни

Через війну мільйони українців були змушені покинути країну в пошуках тимчасового притулку за кордоном.

Водночас з осені 2023 року спостерігається нібито певний тренд – приблизно кожні пів року в Україну повертається близько 100 тисяч осіб. Серед головних мотивів повернення – бажання бути поруч із близькими, необхідність догляду за рідними та прагнення відновити кар’єру в рідній країні. Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції (МОМ).

Повертаються частіше не цілі сім’ї, а окремі члени, що свідчить про виваженість і обережність під час ухвалення такого важливого рішення. Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції (МОМ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські біженці не хочуть повертатися додому навіть після закінчення війни

Більшість тих, хто повертається – 93% – приїжджають із країн Європейського Союзу. Найбільша кількість мігрантів повертається з Польщі (36%) та Німеччини (16%), що відповідає статистиці тих країн, які прийняли найбільше українських біженців у перші роки війни.

Причини повернення у всіх різні. Хтось змушений покинути чужину після завершення терміну тимчасового захисту, хтось втратив роботу або закінчив навчання за кордоном. Багато хто має труднощі адаптації – мовними бар’єрами та культурними відмінностями. Крім того, деякі регіони України сьогодні стають безпечнішими, що підштовхує людей повернутися. Але головне – це глибоке емоційне бажання жити вдома, попри усі ризики та складнощі.

У Міжнародній організації з міграції наголошують, що процес повернення – складний і потребує комплексної підтримки з боку держави. Найважливішими чинниками, які впливають на те, чи зможуть люди залишитися в Україні надовго, є доступне житло, можливість працевлаштування, а також якісні медичні послуги та освіта.

У грудні 2024 року кількість українців, які отримали тимчасовий захист у європейських країнах, зросла. Загальна чисельність становить 4 260 080 осіб.