Навесні 2022 року проведуть перші в історії України кібернавчання. Під час них фахівці перевірять вразливість усіх ресурсів, які останнім часом зазнали кібератак.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає Суспільне.
Навчання відбуватимуться у форматі конкурсу два-три місяці.
“Це такий bland it підхід і кібернавчання через bug bounty, де буде рейтинг українських кіберспеціалістів. Тобто важливий і цікавий, що інтегрує бізнес і спеціалістів на допомогу державі. Вельми важливий проєкт”, – наголосив міністр.
За його словами, зараз Мінцифри спілкується з організаторами подібних проєктів для того, щоб створити український аналог.
“Щоб він був максимально відкритий і велика кількість українських спеціалістів взяла участь, щоб призовий фонд був достойний. Ми зараз реєструємо законопроєкти, які легалізують подібні процеси в нашій країні. Тому що потрібні законодавчі покращення для того, щоб спеціалісти брали в цьому участь”, – розповів Федоров.
Він підкреслив, що участь у запланованих навчаннях братимуть українські спеціалісти. За словами Федорова, в Україні багато спеціалістів, але вони не залучені в розвиток кібербезпеки, що “є проблемою”.
“Тому що, з одного боку, потрібно зрозуміти, що змінилось і наскільки там без вразливостей працюють ті інформаційні ресурси й навіть сайти, у яких немає персональних даних. А з іншого боку, ми хочемо інтегрувати саме українських спеціалістів у розвиток української кіберстійкості”, – резюмував він.
15 лютого, державні Приватбанк і Ощадбанк перебували під масованою DDS-атакою. Також атакували сайти Міноборони, Збройних сил України, портал “Дія”.
Нагадуємо, ви можете витратити вашу “ковідну” тисячу, передплативши журнал “Країна” та “Газету по-українськи”.