fbpx

ЄС зобов’язала РФ залишити Запорізьку АЕС

ЄС зобов’язала РФ залишити Запорізьку АЕС

Ситуація навколо Запорізької атомної електростанції може бути вирішена лише шляхом повного виведення російських військ та техніки з території.

Контроль над стратегічним об’єктом має бути повернутий Україні, йдеться у заяві Євросоюзу, складеній після засідання ОБСЄ.

“Висловлюємо глибоке занепокоєння у зв’язку з недавніми вибухами біля Запорізької АЕС та продовженням дій Росії щодо незаконної окупації та встановлення контролю над об’єктом”, йдеться у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти привезли на Запорізьку АЕС сотні військових ‒ Енергоатом зробив тривожну заяву

У документі також наголошується, що безвідповідальна ядерна риторика Росії є абсолютно неприйнятною.

“Ми підтримуємо зусилля МАГАТЕ, спрямовані на посилення ядерної безпеки в Україні, зокрема шляхом постійної присутності експертів та припинення всіх бойових дій на території ЗАЕС та навколо неї та прилеглої інфраструктури”, заявили в ЄС.

На захопленій російськими окупантами Запорізькій атомній електростанції ситуація погіршується. Дії росіян спрямовані на те, щоб після повернення станції під контроль України неможливо було відразу її доєднати до мережі.

РФ прагне фактично змусити МАГАТЕ визнати своє право власності на ЗАЕС. Також, ймовірно, окупанти можуть використати зростаючі загрози навколо станції для стримування майбутнього наступу української армії.

Generated by Feedzy