Коли йдеться про здорове харчування, дієтологи радять звернути увагу на вживання кіноа.
Ця крупа є невід’ємною частиною меню будь-якого ресторану, який займається здоров’ям. Його часто рекомендують дієтологи. А світові знаменитості Єва Мендес, Зої Салдана та Кеті Перрі, публічно обговорювали свою любов до цієї їжі, пише usatoday.
“Смачна, поживна та універсальна кіноа набула популярності за останні кілька десятиліть як цільнозернова основа з високим вмістом білка, без глютену для багатьох страв”, – каже доктор Ума Найду, директор відділу психіатрії харчування та способу життя в Массачусетській лікарні. і біолог з питань харчування, який отримав освіту в Гарварді, автор “Заспокойте свій розум їжею”.
Що таке кіноа
Кіноа – це вид їстівного насіння, яке має різні кольори, включаючи чорний, червоний, жовтий і білий. Він культивується більше 5 тис. років і поширений в Андському регіоні Південної Америки, каже Найду.
Його збирають як механічно, так і вручну. Відомий як хороше джерело антиоксидантів, вітамінів і мінералів, таких як фолат, марганець, фосфор, залізо, вітамін B1 і магній.
Кіноа також часто рекламують як їжу з високим вмістом білка.
“Хоча я не вважаю її високоякісним джерелом білка, оскільки це насіння містить лише вісім грамів на чашку”, – каже Еббі Лангер, клінічний дієтолог, зареєстрований дієтолог і засновник Abby Langer Nutrition.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бадьорять і втамовують голод: ці 10 продуктів можуть замінити каву вранці
Враховуючи, що більшість здорових людей повинні споживати 25-30 г білка під час кожного прийому їжі, кількість кіноа, яку ми повинні з’їсти, щоб досягти цього, буде величезною, пояснює вона.
Додаткові переваги кіноа включають її універсальність і те, що її приготування не займає багато часу. Треба всього 15 хв. і кіноа може бути основою поживної миски, каші, як-от вівсянка, гарніру або інгредієнта в рецептах, як-от фарширований перець.
Кіноа – це рис чи зерно
Однією з плутанини навколо кіноа є її класифікація.
“Хоча технічно кіноа є насінням, ми класифікуємо його як цільне зерно, оскільки його поживні властивості схожі на інші цільні зерна”, – пояснює Джилл Вайзенбергер, дипломована дієтологиня з Вірджинії.
І на відміну від деяких цільнозернових, таких як ячмінь, жито та пшениця, кіноа не містить глютену. Це також краще для управління глюкозою, ніж рафіновані зерна, такі як білий рис. “Оскільки вона містить білок, клітковину та мікроелементи, кіноа менше впливає на рівень цукру в крові”, – пояснює Найду.
Чи можна їсти кіноа щодня
Вайзенбергер хвалить кіноа як надпоживну речовину та як хороше джерело харчових волокон і вищезазначених вітамінів і мінералів, але вона пропонує пам’ятати про калорійність, коли їсте її регулярно.
“Як і інші зерна, чашка вареної кіноа містить близько 225 калорій, тому контролювати порції буде важливо для тих, хто стежить за своєю вагою”, – радить вона.
Найду радить вживати кіноа лише кілька разів на тиждень і змішувати її з іншими здоровими продуктами.
“Зосередьтеся на додаванні ситних овочів, багатих клітковиною, листової зелені, корисних жирів, таких як оливкова олія, авокадо, горіхи, насіння та багато нежирних білків”, – радить вона.
Хто збирається постити у Великий піст перед Великоднем, варто підготуватися завчасно. Це потрібно, щоб не було стресу для організму.
Продумайте план харчування наперед. Пропишіть, які продукти для страв додати в своє меню, щоб не відчувати дефіциту білку, корисних жирів та мікроелементів, глюкози. Білок міститься в цільнозернових продуктах, таких як кіноа. А ще в квасолі та бобах, таких як сочевиця і нут.