Марії Магдалини: що треба знати жінкам про цей день

Головна Сторінка » Марії Магдалини: що треба знати жінкам про цей день

22 липня за новим церковним календарем вшановують день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини.

Марія Магдалина народилася в Галілеї (нині Ізраїль), у місті Магдалі. У Євангеліє сказано, що дівчина була надзвичайної краси, але вела гріховне життя (хоча з цього приводу точаться суперечки). Після зустрічі з Христом, який зцілив її і вигнав сімох демонів, Марія почала слідувати за Учителем і в усьому допомагати Йому. Вона також була поруч з Ісусом на Голгофі, під час страти.

Марію Магдалину вшановують як одну з жінок-мироносиць – жінок, які після смерті Христа прийшли до його гробу, щоб умастити тіло свого Вчителя пахощами (миром), але не знайшли його у гробниці. За переказами, першою до печери, де лежало тіло Ісуса, прийшла Марія, і вона ж першою побачила воскреслого Ісуса. Цю звістку вона розповіла іншим і з нею пішла до Риму, до імператора Тиберія.

За легендою, до правителя Марія прийшла з яйцем (з порожніми руками йти було не можна). Вона повідомила новину про воскресіння Христа, на що імператор відповів, що це неможливо – так само, як неможливо, щоб куряче яйце стало червоним. Тієї ж миті яйце в його руці забарвилося в червоний колір. Вважають, що саме звідси пішла традиція фарбувати великодні яйця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Собор архангела Гавриїла: що треба пам’ятати про цей день

Померла Марія Магдалина в Ефесі, її нетлінні мощі в IX столітті перенесли до Константинополя, у храм монастиря святого Лазаря. Нині частинки мощей святої перебувають у різних країнах.

Прикмети

туман зранку – до тихої і безвітряної погоди;

роса велика випала – буде поганий урожай льону;

гримить і павуки поховалися – до дощу або зливи;

гроза – буде хороший сінокіс.

Що не можна робити

Уникайте лихослів’я, сварок, лайки, злості, виступає проти помсти, заздрості, жадібності, розпачу, а також наклепів і пліток.

Прикмети дня забороняють жінкам важко працювати, особливо на городі та в полі.

За повір’ями сьогодні під час грози не слід залишати відчиненими вікна та двері – у цей час до оселі може проникнути нечиста сила.

Що можна робити

Святу Марію Магдалину вважають небесною заступницею жінок. Їй моляться про зцілення від хвороб, просять уберегти від поганих помислів, зберегти сімейний союз, подарувати красу. Вважається, що всім, хто звернеться до святої в її день, Марія Магдалина буде покровительствувати.

Вранці в день пам’яті Марії Магдалини зазвичай збирали росу – її називали “срібною”. Вона прожене з обличчя зморшки та поверне білизну шкірі й молодість.

Жінкам цього дня не радять працювати на городі та в саду, але можна поратися в домі, мити вікна та прати фіранки. У ясний і погожий день радять впустити в оселю якнайбільше сонячного “Мар’їного світла” – що більше його в оселі, то більше буде достатку і добробуту.

25 липня українці за новим церковним календарем відзначають Успіння праведної Анни. Торік це свято вшановували 7 серпня.

Свято приурочене матері Діви Марії, праведній Анні, яка здавна вважалася покровителькою жінок, особливо матерів. Цього дня їй моляться, просячи про заступництво, допомогу у вагітності, легких родів та зцілення від безпліддя.