Україна не отримає реактивні бомби GLSDB від США у цьому році: відома причина

Україна не отримає реактивні бомби GLSDB від США у цьому році: відома причина

США переносять на наступний рік передачу Україні першої великої партії реактивних бомб малого діаметра наземного базування (GLSDB), адаптованих для завдання ударів на дальність близько 160 км.

Згідно з повідомленнями представників Пентагону та осіб, знайомих із питанням, таке озброєння може бути передано Україні в рамках оборонної допомоги у першій половині 2024 року. Про це повідомляє Reuters.

“Люди, знайомі з поточними термінами, кажуть, що доставка в США компанією Boeing, генеральним підрядником GLSDB, відбудеться наприкінці грудня, після чого пройдуть кілька місяців випробувань перед відправкою в Україну”, – йдеться у публікації.

Як заявив журналістам представник Пентагону, у відомстві очікують “надання цієї ключової можливості на початку 2024 року після успішної перевірки”. Тобто, намічається ще один термін для випробувань.

Оскільки контракт на початок виробництва GLSDB був підписаний у березні, згідно з заявою Міністерства оборони США для Reuters, постачання було перенесено на кінець року.

Для виробництва були потрібні матеріали, надані державою, тому підписання контракту обмежило його початок.

Довідка

Далекобійна крилата бомба здатна вразити ціль на відстані в 150 кілометрів. Снаряд є експериментальним гібридом, який поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном від реактивного снаряда M26.

GLSDB виробляється спільно шведськими компаніями SAAB AB (SAABb.ST) та Boeing Co (BA.N). Згідно з веб-сайтом SAAB, такі бомби управляються GPS, що може протистояти деяким електронним перешкодам. Озброєння придатне для використання в будь-яких погодних умовах та може використовуватись проти бронетехніки.

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив про необхідність продовжувати підтримувати Україну, збільшити виробництво ракет, боєприпасів, ППО, і забезпечувати безпеку Європи.

Посадовець закликав до створення оборонного союзу. Про це повідомили The Guardian.

З його слів, Європа повинна зосередитися на двох цілях.