Відновлення економіки України: Світовий банк зробив невтішний прогноз

Відновлення економіки України: Світовий банк зробив невтішний прогноз

Економічні перспективи України залежать від донорської підтримки партнерів та тривалості російського вторгнення.

Експерти прогнозують уповільнення темпів відновлення української економіки. Про це йдеться в “Економічному огляді Світового банку для Європи та Центральної Азії”, повідомляє Укрінформ.

“В Україні темпи відновлення економіки сповільняться до 3,2% цього року з 4,8% у 2023 році, що відображає менший врожай та постійний дефіцит робочої сили. Економічні перспективи країни залишаються обумовленими донорською підтримкою та тривалістю російського вторгнення”, – йдеться у повідомленні.

За останніми оцінками Світового банку та організацій-партнерів, вартість відбудови та відновлення в Україні зросла до $486 млрд. Це більш ніж удвічі перевищує розмір довоєнної економіки України у 2021 році.

Українцям слід більше розраховувати на себе у 2025 році. Міжнародна допомога хоч і не завершиться, але буде меншою, заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він висловив переконання, що підтримка економіки в тій формі, яку планується запровадити, забезпечить зростання мінімум в 3,5-4% на рік.